| UnNumeScurt a întrebat:

Este posibil sa am probleme la inima? Cateodata simt cum ma strange sau parca mii se opreste dar nu pentru mult timp. Apoi dupa imediat revine la normal. Si voua vii se intampla asta? Si apropo, imi bate foarte tare, asta poate fii din cauza ca sunt si slab si nu am grasime pe piept, dar chestia cu durerea aia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Burcea_Maria_2001 a răspuns:

Eu am foarte multe batai in plus care se numesc extrasistole. Zic sa te duci la un medic cardiolog ca exista atatea spitale in Bucuresti care au sectii de cardiologie. Eu ma duc la doctor doar ca sa imi puna un holter tim de 24 de ore ca sa vada cate extrasistole am si asta se intampla o singura data la 6 luni. Depinde ca daca ai multe poate sa te cheme o data la 3 luni si faza cu durerile poate sa fie si de la cofeina. Te sfatuiesc sa intrii sau sa iti instalezi aplicatia ROmedic unde gasesti si spitale si doctori si unde gasesti foarte multe lucruri interesante despre inima. Cauti despre durerile astea in piept si despre batai si o sa gasesti o multime de informatii, dar sa nu te sperii! Sper ca te-am ajutat... mult succes!

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Ecocardiac + test de efort + suplimente de mgneziu intre timp, eu cand beau coca cola ma inteapta in inima, si eu voi face astea doua analize, nu sta acasa si vezi de astea doua nu e bine e vb de inima, infartul nu tine cont de varsta