| soraGrime a întrebat:

Este posibila caderea dintilor permanenti?(in mod spontan, nu cauzata de lovitura sau cazatura) Imi este foarte frica, deoarece mai devreme mi s-a pus o durere la unul din incisivii centrali superiori(unde am si o plomba deoarece mi-am spart dintele acum doi ani) si imi este foarte teama sa nu cada.
Nu vreau raspunsuri gen: du-te la dentist. Desigur ca o sa ma duc, dar vreau si o parere rapida acum. Multumesc mult sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Doar daca ai parodontita, dar nu e cazul tau. http://www.i-medic.ro/......-gingivale

| CMaria21 a răspuns:

De la parodontoza, posibil!