| alexandrul_3444 a întrebat:

Este recomandat sa iau proteine pentru a pune ceva grasime pe mine? Mancare ori cat as manca si orice mi-ar place degeaba mananc, nu se pune nimic.Am aproape 60kg, 1.72m,fac miscare regulat deci, m-am gandit in caz ca iau chestii din astea poate arat cat de cat mai bine si ma si ingras.

Dau funda aceluia care imi da cel mai util sfat. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| micutadhampir a răspuns:

Nu lua. Asta e metabolismul tau, e posibil daca iei proteine sa te ingrasi mai mult decat vrei si dupa aia sa vezi ce rad cand o sa te intrebi cum faci si tu sa slabesti laughing

| claudiu89 a răspuns:

Mananca sa zicem 300 g(sau mai mult) de alune(si nuci daca poti) pe zi, alea ingrasa, bea lapte zilnic, 1 kg (sau cat poti) de banane pe zi, multa multa carne, ar trebui sa mearga, mergi si la sala de fitness si fa cu greutati mari, oricum cel mai important e ceea ce mananci, si 2 L de apa.