| anonim_4396 a întrebat:

Este riscant sa beau doar apa 5 zile? Sau sa incerc 3 zile? Vreau sa slăbesc într-un timp cât mai scurt, știu că nu e un slăbit sănătos dar îmi asum.
Sau știți ceva sa accelerez metabolismul?
Care ar fi cauzele unui metabolism lent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
56 răspunsuri:
| and0ra a răspuns:

5 zile e prea mult, 2-3 zile ar fi mai rezonabil. Nu e imposibil, de vreme ce exista oameni care tin post doar cu apa pentru 1-2-3 zile, insa ei au un stil de viata relativ echilibrat pentru asta. De vreme ce nu ai mai facut asta pana acum, ar fi mai indicat sa incerci doar cu o zi prima data. Si daca merge, sapt viitoare sau peste doua incearca cu 2 zile. Daca te iei si bei doar apa pentru 3-5 zile asa random, o sa iti intre organismul in soc happy
De metabolism nu am raspunsuri bune

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

Mersi pentru raspuns kiss i like it

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

De unde ești tu draga? happy

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

Oradea, tu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

Ah,eu sunt din visul tau frumoshee hee
Mersi de răspuns. Să fi iubita de cine vrei tu!

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

Eiii, nu e corect asa laughing)) adica eu iti spun si tu imi dai replici? Lasa, lasa, sa fi tu iubit de cine vrei tu happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

Tu mi-ai spus odată eu de nenumărate oriwinking hehe viața nu a fost nicicând corectasad

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica de nenumarate ori? :0 Nu ma prind laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

Nu ești lapte sa te prinzi, te prind eu daca nu te prinzi tu happy

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai cum sa ma prinzi :0 Dar serios la ce te refereai mai sus, ca m-ai facut curioasa laughing)))))

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

Curioșii mor repede rolling on the floor)
Ce mai contează? Nu uita, eu sunt băiatul viselor talehee hee decizia e definitiva și irevocabilă!

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine a decis asta? laughing) Nu cred ca te-am intalnit in vise pana acum :0

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

Poate daca mai comentezi mă vei întâlni în coșmaruri bobițăhee hee
Fi și tu unică și spune DA laughing of of prea previzibilă lumea din ziua de azi
Ți am dat doar un mic de brain freeze atât, și uite cat o dam cu conversațiile până când ajungem in fata altarului happy

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa fiu unica atunci si o sa spun nu cand ajungem in fata altarului laughing)) nu-mi mai spune bobita ca ma iau si plang laughing) of of o sa incerc sa fiu mai imprevizibila pe viitor, numa pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

O sa te fure clona mea înainte să spui NU, deci, don't think about itwinking
Nu știam că ești așa de plăpândă my bad sad
Ce sweet! Numai pentru mine love struck știam eu că sunt baiatu' viselor tale nu m-am înșelat laughing
Nu te mai rețin. Ești o ființă simpatica, azi sunt și eu binedispus ( rar se întâmplă ) hug you laughing

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

Of of si mie chiar imi placea sa vorbesc cu tine laughing)
Bine te las sa te culci, daca tot te intitulezi "baiatul viselor mele" atunci ar fi corect sa ma visezi si tu la noapte laughing)
Ma bucur ca esti binedispus, la mai multe zile ca astea! Kisses

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

Ne vom visa poate odată reciproc când ne vom contopi universurile la mine sau la tine rolling on the floor deocamdată ai doar tu privilegiu asta laughing
Sunt binedispus dar doar azi așa că mă poți căuta în altă viață de mâine rolling on the floor
Și eu mă bucur că te bucuri pentru bucuria meahee hee
Uite ce dulce erau tu și nu știam sad din ce vad tu ești bines mereu ceea ce e foarte tare! Becks, ce-i al tau e al tău happy Kiss you2 big grin

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ca e ok si daca nu esti binedispus, mai pune maine o intrebare ca sa pot sa raspund, poate reusesc sa te binedispun laughing
Nu sunt eu bine mereu, ti se pare doar laughing
Doamne, sunt dulce? Fii si tu unic si spune ca sunt sarata laughing of of prea previzibilă lumea din ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

Poate mai binedispune in real life, garantez plăcere maxima laughing promit! rolling on the floor
Ești dulce, poate jos ești sărată laughing si e nevoie de ceva dulce sa compensam laughing
Poate te îndrăgostești bewarelaughing ești doar pentru mine dulce pentru alții poți fi cat de sărată vrei tu. happy
Dumnezeu să te binecuvânteze Andra mă gândescbatting eyelashes

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai trebuie sa ma pregatesc emotional sa nu ma indragostesc mai mai laughing
Hah, nu ma cheama Andra! laughing)))) Pe asta nu ai nimerit-o. Dar e un nume frumos, poate mi-l schimb

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

Privindu-ma in ochi nu ai mai spune-o așa sarcastic laughing [și ora] fain pseudonim laughing puteai mai mult dar na.
Nu ești prostuță deloc ști să conversezi cu semi-zeii laughing oricum te-o chema ești o fata faina!

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai nu stiam ca esti semi-zeu, ce onoare pe capul meu :o
Asa usor e sa ma indragostesc de tine, trebuie doar sa te privesc in ochi? Dar atunci trebuie sa-si ascunda toti barbatii iubitele mai laughing)
Sincer eu sunt chiar mandra de pseudonim, am stat 1 minut sa il gandesc laughing) nu prea ma interesa cum ma cheama pe TPU

| mi25 a răspuns:

Sunt metode prostesti, care nu duc nicaieri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mi25):

Daca nu ai un stil de viață echilibrat degeaba faci asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

Putem testa la faza cu privitul in ochi laughing
Mai glumim și noi, dar mai in gluma mai in serios te-as pune pe o dunga așa nițel rolling on the floor contează cine se afla in spatele pseudonimului și eu cred că se află un om fain puțin incomplet dar va fi complet când mă va avea pe mine happy tu ai stat 1 minut, mie îmi lua și 10 câteodată.
Era ceva daca ar fi fost așa nu cred că mai îmi pierdeam eu timpul pe o platformă unde se mai mulți mizantropi decât se prevede, bine și eu sunt unul dar cu juma' de norma laughing
Nu te mai rețin că poate ti somnic scumpete. Peste 1 an cred că o să mai am vibe ca in seara asta rolling on the floor sunt serios de regula nu știu ce ma apucat, poate tu ești de vina sad

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-ai pune pe nicio dunga, sunt prea urata laughing
Dar vad ca esti sigur pe tine, daca consideri ca ma completezi laughing))
Hai recunoaste ca ti-e somn, nu da vine pe mine spunand ca mie mi-e somn, eu stau si pana la 5 treaza laughing))) lasa ca daca te prind serios iti raspund cu 5 mesaje diferite la aceeasi intrebare ca sa nu stii care e raspunsul corect si sa te enervez laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

Pai nu o sa mai pun, eu nu prea pun întrebări des happy acum nu trebuie sa fi și tu psihopata mno rolling on the floor hmm oare ce probleme ai tu de stai până la ora asta trează? Ce îți macină suflețelul? De obicei nu îmi era dar azi sunt extenuat, am stat prea mult pe o banca la povesti, nu știam că da damage asta la insomnie laughing ai nevoie de afecțiune e clarhee hee poate ești urâtă dar îți merge bine mintea, ești mai deschisa decât multe nu ai probleme la mansarda că altele care nu au curaj să spună nici de unde sunt happy respect!

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ca pun eu intrebari atunci in speranta ca o sa raspunzi la ele laughing Du-te in fiecare zi la intalniri si atunci o sa iti mai iasa din insomnii happy E bine ca esti extenuat, macar dormi mai bine.
Iar de afectiune, imi ofera cainele meu daca nu altcineva laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu este riscant, dacă ești sănătos. Dar apoi revenirea la alimentația normală trebuie făcută treptat, căci altfel te îmbolnăvești. Dar poți încerca o zi da, și o zi nu, dacă ai voință. Așa este mai puțin periculos.