| Nicoletaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

M-am gandit sa beau timp de o saptamana 2 litri de apa pe zi. Doar atat. Pentru a slabi. Iar dupa din cate am inteles trebuie sa beau cateva zile sucuri naturale. Facute acasa pana imi accelerez metabolismul si treptat sa mananc sanatos. Intrebarea mea este. Cate kg pun inapoi? Nu accept jigniri. Vreau raspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu pui inapoi daca mananci in deficit caloric si mancare ok. Maxim asa 1-2 kg dar daca continui cu regim ok si sport o sa le dai repede jos inapoi. Ideea e sa nu ti se faca rau cu-n astfel de regim sa lesini sau altele.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cate reusesti sa slabesti plus inca 2-5 kilograme

| Nicoletaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru Brigaela):

Daca slabesc 3 kg pun inapoi mai mult de 5 kg?

| Brigaela a răspuns (pentru Nicoletaaaaaaaaaaaaaaaa):

Daca o faci prin dieta drastica, da, e normal sa fie asa. Poti pune chiar mai mult de 5, nu te stresa, pana la 7-8 este normal (ti-ar fi spus orice medic, daca il intrebai). Dieta drastica are un singur scop: sa arati bine cateva zile in ultima ei parte. Costul este efectul Yo-Yo: vei pune iemdiat ceva mai mult decat ai dat jos. E o chestie perfect asumata, cunoscuta, sigura si necontestata.

| RAY a răspuns (pentru Nicoletaaaaaaaaaaaaaaaa):

Daca slabesc 3 kg pun inapoi mai mult de 5 kg?

cat pui apoi tine de tine