| Afsdghvcs a întrebat:

Este vreo problema daca stau la 4 metri de mama care fumeaza la usa sobei si sufla acolo fumul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Problemă pentru ea sau pentru tine? Pana acum unde stateai cand fuma?

| Violleta2022 a răspuns:

Inhalezi 90% din fumul ala in plamani si daca stai la 10 m, ca tot in aceeasi incepere este cu tine.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Spune-i să fumeze afară că e primăvară și nu îi îngheață fundul.

| FreddieM a răspuns:

E minima protectie care ti-o poate oferi, bravo ei. Nu cred sa te afecteze in nici un fel. Discutabil ar fi mirosul neplacut dupa fumat care-l poarta cu dansa prin toata casa.
Pace

| ancaval a răspuns:

Nu.
Dar de ce nu fumează afară?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,tu devii fumator pasiv. Si mai naspa e ca microparticule de tutun raman in hainele ei, in par si pe piele iar tu le vei inhala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista, mai multe... nespuse:
1 deci muma padurii da exemplu prost iar in primul rand fumatorul e un egoist, se gandeste doar la el si placerea psihotica bolnava caci nu se mai poate abtine... doar un fum, inca un fum...
2 e un terorist biologic - intoxica aerul din jur pe o raza de 6-12 m in functie de vant, fumul mai contine si cadmiu care se aboarbe foarte bine prin porii pielii (efecte lejere... rinichi schelet sistem respirator si cancerigen oficial...) deci felicitari fumatorului
3 vad pe strada (un cuplu sa zicem) unu fumeza si-l afuma pe primul, care ca bou/proasta nu zice nimic si inghite fumul intr-o veselie_sau altul sta langa tine pe strada si fara sa intrebe afuma oamenii de langa el ca un nesimtit, nu merita un cadou vreo 10 ani intr-o incapere de 0.4x0.4m?
4 daca in acelasi loc cu fumatorul nesimtit tu ca fumator pasiv ai aprinde un baton de sulf de la chimicale(utilizari multiple) iti garantez ca fumatorul iasa din incapare la primul nas cu dioxidul de sulf si daca tragi cateva respiratii o sa ramai ceva vreme cu un disconfort respirator; fum in ochi asta e iar pacatos instant, cat despre mirosul de sulf(de oua clocite) asta ramane in mult in incapare chiar caca o aerisesti intens.
5 parinti inconstienti fumeaza si-si afuma copii mici 1-10 ani chiar in carucior am vazut, aici ar trebui decazuti din drepturi si trimisi in Corea de nord cu corona virus si pancarda de gat -CONTAMINAT- la kin-jun-jon-echilibratu pentru tratament instant... cu zeama de plumb.