| RyanAllen a întrebat:

Eu am HIV, ea nu. Nu mai vrea sa continue. Decât prieteni. Eu nu contez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
87 răspunsuri:
| Alex393 a răspuns:

Nu trebuia sa afle

| RyanAllen explică (pentru Alex393):

Prefer sinceritatea în cuplu. Merg pe ideea asta pana la final.

| Alex393 a răspuns (pentru RyanAllen):

Pai nu mai exista cuplu
Felicitări

| RyanAllen explică (pentru Alex393):

Pai inevitabil afla, locuiesc cu ea. Ambulanța circulalaughing

| LPCTSTR a răspuns:

Fiecare are dreptul sa-si aleaga partenerul, nesilit de conditia emotionala a celuilalt. Deci nu e ca n-ai conta, este problema medicala care-i un impediment pentru o potentiala relatie, vorbim totusi de riscuri aferente.
Incearca sa cauti o persoana cu aceeasi problema, "cine se aseamana se aduna".

| RyanAllen explică (pentru LPCTSTR):

Da, asta este Pe partea de sex mai ales :/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu contezi.

| Dismally a răspuns:

Cred ca sanatatea ei e mai importanta decat dorinta ta.

| Drimmero a răspuns:

Contezi dar conteaza si sanatatea celorlalti ca nu esti singur pe lume, foarte bine ca a pus sanatatea pe primul loc, eu unul nu o judec, si eu as fi zis pas unei tipe daca ar avea HIV, hepatita si alte d-astea cu transmitere.

| Gândesclarece a răspuns:

Foarte bine că i ai spus. Găsește ti una la fel ca tine.

| IceRope a răspuns:

Se pare că nu. Asta cu " decât prieteni" e fază de clasa a patra.

| RyanAllen explică (pentru Gândesclarece):

De cautat e greu, șansele sunt minime. Iar pe ea o iubesc. O înțeleg și pe ea, dar și pe mine. Vad atâtea cupluri fericite și ma gândesc la cum ar fi. Greu, foarte greu.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru RyanAllen):

Spune-i Adevărul urgent și repede trebuie sa afle Adevărul cum poți săte gândești la tine când ai așa ceva? Cum sa faci asa ceva? Tu vreau din cauza ta sa Doamne ferește sa ia și ia așa ceva.

| RyanAllen explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Ai citit comentările. Ea a aflat încă din prima instanta.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru RyanAllen):

îmi cer scuze._. Nu am știut

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru RyanAllen):

Cum te mai simți. _.?

| RyanAllen explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Nu e nimic. Sinceritatea e atuul meu. happy

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru RyanAllen):

Bro da dela ce faci așa ceva?

| RyanAllen explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Foarte bine. Sex neprotejat. Ace din spitale.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru RyanAllen):

Ai făcut în spital cu cineva și ai loat? Pai cum sa faci asa ceva la spital?

| RyanAllen explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Cine a zis ca a făcut în spital?

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru RyanAllen):

Pai așa zici acolo frate uitate sa vezi nu face spume vorbim ca oamenii calmează-te așa ai zi frate vorbesc serios nu glumesc și nici nu fac mișto sau altele uitate sa vezi ce ai zis

| RyanAllen explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Știu foarte bine ce vorbesc. Te invit sa te uiți la comentariu. Zi buna!

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru RyanAllen):

Asa se întâmplă când înșeli. Sigur ai înșelată 100%.

| Yuoia a răspuns:

EA NU CONTEAZA?
Daca vrea sa ramaneti prieteni, inseamna ca totusi contezi pentru ea. Dar sanatea ei este mai presus. Tu ce esti? Nu esti om? Esti numai puta?

| IceRope a răspuns (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Ai probleme grave. De ce nu le tratezi?

| IComeNuts a răspuns (pentru Alex393):

Te-as raporta direct daca as putea.

Tu realizezi ca poti distruge viata cuiva daca ii transmiti HIV?
Nu te gandesti decat la propria ta putulica? Nu stiu pe ce lume traiti voi, dar sa ii dai cu buna stiinta cuiva o boala si a nu-i spune este egal cu tentativa de omor.

| relian a răspuns (pentru RyanAllen):

Nu faci sida de la ace din spitale si sex neprotejat,Faci pentru ca ti se defecteaza sistemul imunitar,ceva se intampla la nivelul ala si cade sistemul,deci esti lipsit de aparare de orice fel,nu mai are cine te apara,orice microorganism intrat poate provoca leziuni grave si in final poti muri.
Dar probabil chestia asta se intampla treptat,sau nu stiu,poate stiu aia care se ocupa si studiaza aceasta afectiune,boala ce mai este.

Faptulc a se da vina pe nu stiu ce virus, astea is teorii, n-a vazut nimeni nici un virus, deci personal cred ca e mai degraba o disfunctie, o dereglare a propriului organism, cineva pune sistemul de aparare OFF deci este inactivat.

| relian a răspuns:

Tu contezi,dar cand omu este speriat de moarte,normal se gindeste la ea prima data.
Deci tu reprezinti un fel de pericol pentru o femeie,cel putin asa considera majoritatea.
Mai multe nu pot spune ca nu studiez eu aceasta boala sa pot sa stiu destule.
Ce am citit,e ca aici in America un doctor sa arate lumii ca sida nu este o afectiune,a luat sange de la o persoana cu sida si a facut transfuzie,omu na patit absolut nimic.

Dar stii cum este,conteaza banu,care nu se supune sistmului este luat de nebun,deci nu il crede nimeni, chiar daca a facut chestia asta.
Cui sa spui, ori chiar daca arati, iti dai seama ca ala este un pericol pentru societate laughing in sensul financiar vorbesc, deci omu o sa fie ocolit de mai toti oamenii, o sa ajunga la un mom dat sa nu aibe unde lucra si pentru ce?
Ca a incercat sa spuna adevarul.Mai a fost cineva ziarist, a vrut sa vada pe propria piele daca vitaminele ce se vind la magazine, farmacii au vreun efect.
Sa dus la medic, a facut analize amanuntite, apoi a luat vitamine cu pumnu laughing nu mai stiu a luat vreo 5 mii intr-un interval de o luna sau ceva genul asta.
Dupa s-a dus iar si rezultatu la analize a fost zero,adica nu sa intinmplat nimic in plus laughing
A facut publioca asta,asa si? Na rezolvat nimic, omu continue sa ia vitamine.
Deci conteaza sistemul, sintem condusi de sistem nu de adevar, ce spune sistemul, aia face populatia.

Poti sa gindesti si singur, logic.Virusuri,toata lumea vorbeste de virusuri,deci e ceva banal,totta lumesa crede ca exista desi nu ia vazut nimeni niciodata laughing
Deci este vorba de idee,pe asta se bazeaza aia care scot teorii,care fac medicamente si etc,pe faptul ca specia umana se aduna in jurul unei idei,adera la o idee cu milioanele cu miliardele.
O idee este ceva ce nu exista,nu este ceva fizic,dar omu are aceasta capacitatea dea se aduna in grupuri f mari in jurul unei idei.

Astea ne-a facut sa cucerim planeta,sa devenim cei mai puternici de pe acwasta planeta,dar se pare ca unia folosesc chestia asta pentru a face bani,pentru a manipula populatia etc.

Intreeaba tu un medic daca a vazut vreodata un virus in viata lui.Dar nu trebuie sa intrebi,vezi asta,poti sa stii,toate testele,absolut toate testele facute pentru afectiuni la care cauza ar fi un virus,se fac INDIRECT,no sa auzi,mvezi niciodata ca vine cineva si spune,da este virus,ne uitaram la microscop si l-am vazut laughing asa ceva nu exista.

Faptul ca exista boala,BOALA ce inseamna cuvintul asta? Inseamna defectiune a organismului,se defecteaza ceva o piesa,un sistem,aia inseamna cuvintul boala.

Cind esti atacat de o insecta,de o bacterie aia nu se numeste boala,faptul ca omu a generalizat este alta poveste.
Ca exista SIDA da exista nimeni na spus ca nu ar exista,dar nu se stie batut in cuie de la ce este,de ce apare,cine este vinovat.

Dar unia sa faca bani vin cu idee,cum am aratat mai sus populatia adera la idei,toti accepta acele idei,asa cum sunt si firmele,,companiile,pai ce alea is ceva fizic? Is ceva imaginar,este un nume,o idee,cam despre asta este vorba.

Iubita ta normal ii este teama,la majoritatea le este,gandul ca se popate imbolnavi si ea o face sa fie asa. Daca nu ai cum sa-i arati,sai demonstrezi,dar sa vada ea asta ca nu esti un pericol,nu o sa creada altceva, crede cei spune sistemul.

Plus de asta boal; a asta evolueaza, nu stiou zic si eu, depinde cit de grava este situatia.
Naspa dar asta e viata, deci contezi ca om, dar nu ca barbat se pare.Si nu poti sa faci nimic in sensul asta, poate sa gasesti o femeie care are si ea sindromul asta.

| RyanAllen explică (pentru IComeNuts):

A nu-i spune? Voi citiți înainte?