| alynamaria99 a întrebat:

Eu am o problema la o masea este rupta dar mai am un colt si ma doare ce pot sa fac dar in afara de dentist ca nu imi place. FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Nu poti face nimic fara dentist ...crezi ca mie imi place sa merg si eu am un colt si dupa 1 an de tratament pe radacina am reusit sa imi salvez dintele si nu ma mai doare

| SimonneCore a răspuns:

Du-te la dentist! alta solutie nu ai, si nu e asa de rau cum spune lumea, stai calma.winking de la o prostie ca asta ti se poate infecta gingia si se poate ajunge mult mai departe.

| simineluuu a răspuns:

Bine ai venit in lumea mea. Si pe mine ma doare ingrozitor o masea si cand dau oleaca cu limba acolo incepe " thrillerul" incaeara a bei numai apa calduta spre rece. daca nu vrei sa te doara dar ai grija prima oara sa dai cu apa si la maseaua aceea si apoi sa scuipi sa elimini bacteriile si apoi bei apa cat vrei tu. Fundita?

| alynamaria99 explică:

Mulțumesc tuturor pentru ajutor!