| CatalinLaurentiu02 a întrebat:

Seara buna

Ma doare toata partea stanga sus-jos, de 4 zile nu am iesit afara nu se pune problema sa fie curent

Am luat 1 Algocalmin pentru durerea de masele., tot asa, am facut gargara cu apa calda cu sare, tot asa, m-am spalat pe dinti tot asa, am luat 1 fiola de algocalmin, tot asa. CE sa mai iau? SA POT DORMI NOAPTEA ASTA! Ca zilele astea trebuie sa merg la dentist.

Nu am carii in partea de jos, sus am doar 1 masea putin cariata care este rupta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Bea un ceai de tei pentru calmare si urgent la medic, cred ca infectia este mult prea mare si fara antibiotic nu poti face nimic la dentist, vezi ce iti zice medicul dentist.
O zi frumoasa si sanatatehappy

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Maseaua ta a prins curent si putina infectie iar periatul i-a facut mai mult rau. Mergi maine la medic, astfel risti o frumoasa infectie.