| Bionicle a întrebat:

Eu am probleme cu mersul si imi rup pana si pantofii.Si mi s-a spus daca nu imi corectez mersul o sa am durere de sold sau spate.Imi puteti spune ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu pantofii o rezolvi mai usor, dar mai scump, purtand numai pantofi facuti la comanda. Pentru solduri si spate, trebuie insa sa ceri parerea unui medic.

| giony54 a răspuns:

Mergi la ortoped sa-ti recomande incaltaminte pentru corectia mersului. Daca nu corectezi acum mai tarziu duce la boala de oase.

| MgdDroopy a răspuns:

Gimnastica recuperatorie pentru coloana. La medicul de familie ceri trimitere pentru asa ceva.

O sa te trimita si la un radiolog si ce mai trebuie pe acolo. happy
Se rezolva, dar in timp. Trebuie sa ai rabdare.