| SecretDarky a întrebat:

Eu ascult destul de des muzica prin casti dar nu dau volumul tare îi pe mediu asa si in ultimul timp tot am tiuituri in urechi care dureaza cateva secunde si se opresc si dupa un timp iar apare un tiuit, trebuie sa fie un motiv de ingrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

*NU STIU DACA SE APLICA LA TINE*. Exista o problema mentala(titinus),stiu ca e caracterizata printr un tiuit continuu in urechi si persoanele care sufera de asta asculta muzica cea mai mare parte a timpului si e provocata de o trauma puternica,accident,sperietura foarte puternica si care se gaseste sun forme usoare ( cum ai zis tu) si foarme foarte grave (persoana aude un tiut extrem de puternic, nu poate dormi, etc). Nu stiu daca te incadrezi in ce am spus. Poate te a tras curentul, e vant puternic, nu stiu. De cat timp patesti si de la ce a inceput sa zic asa.

https://www.menshealth.ro/sanatate/taraitul-infernal-din-capul-meu/

Cum scrie aici,poate fi provocata de muzica indelungata, volum puternic. Majoritatea soldatilor sufera de aceasta din cauza obuzelor, mitralierelor, grenadelor.

Sper sa fie bine, incearca cu un ORL-ist.

| SecretDarky explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Nuu is doar tiuituri usoare si o data pe zi sau doua ori le aud

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru SecretDarky):

Inceput de raceala

| SecretDarky explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Neee

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Tinitus* greseala mea, am scris repede