| Stefaniastef637282721 a întrebat:

Eu cand eram mai mica de la 2 ani am inceput sa am ulcioare (orjelet). În fiecare primăvara imi iese cate unul. Unii doctori la care am fost zic ca este normal.... Să revenim la problema mea. După un ulcior destul de mare la ochiul drept (jos) mi-a apărut ca un semn adica cred ca nu s-a trecut bine dar de fapt parcă era un ulcior intern, era foarte mare. Acum o luna mi-am facut ochelari (de distanta ). Acum după 5 luni de la semnul ala s-a mai tras adica numai e deloc. Ce a fost până la urmă semnul ala? Era ceva intern? Sar fi putut să am chalazion? Avand in vedere ca am fost sa imi fac ochelari si inca mai aveam semnul ala cred ca femeia aia isi dădea seama daca era chalazion

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| gheorghe699 a răspuns:

La oftalmolog! el trebuie sa te consulte sa iti spuna ce ai.