| Xutz a întrebat:

Eu cand eram mica am facut bila si disc, stiu ca nu e un sport foarte bun pentru fete dar acum nu mai am cum sa dau timpul inapoi. Picioarele mele sunt destul de dezvoltate si am auzit in multe locuri ca alergatul este foarte eficient. Daca ma apuc sa alerg zilnic mai intai mi se duce grasimea apoi mi se remodeleaza muschiul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca inotul este cel mai bun in cazul tau, alergatul te ajuta de asemenea, dar iti dezvolta si musculatura gambelor, mai bine ar face mersul pe bicicleta. thinking
Si esti ok, nu te privi cu ochii tai, care ingroasa, priveste-te cu ochii unui baiat, care subtiaza.winking
Da, am vazut ceva de genul asta odata, o caricatura... laughing

| chibreta a răspuns:

Alege-ti o activitate care sa nu-ti dezvolte prea mult masa musculara a membrelor inferioare si sa se transforme in ceva mai urat. Alergator, patinajul, plimbatul cu rolele o sa te ajute.