| BarboseluSabin a întrebat:

Eu cant la trompeta si acest lucru implica o presiune asupra dintilor din fata, momentan am o coroana pe 4 dinti din fata, sus. in situatia data daca prin absurd ar cadea coroana dentara si as vrea sa o inlocuiesc cu niste implanturi dentare cati ani ar putea rezista acele implanturi? am auzit tot felul de pareri de la cativa ani pana la toata viata.este adevarat ca aceste implanturi dentare sunt mai rezistente decat dintii naturali?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| minrest a răspuns:

In cazul tau, implanturile ar fi solutia. Asa am auzit si eu ca sunt mai rezistente chiar decat dintii, si ar fi de asteptat caci pivotii aia sunt implantati pe o distanta mai mare, dar cel mai bine stiu stomatologii. Salut.