| Andreea0612 a întrebat:

Acum cativa ani am avut un accident in urma caruia mi s-au spart cei doi dinti din fata, colturile din mijloc la amandoi dinti. Atunci eram prea mica si mi-a construit dintii din plomba.
Acum mi s-a spus sa imi pun coroana pe cei doi dinti. Stiti ce se face atunci cand iti pune coroana? Cum se desfasoara?
Iti afecteaza/pileaza dintii naturali pentru a pune coroana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cookieh a răspuns:

Da. Dintii se "pilesc" pentru ca noua coronita sa poata incapea.
Parerea mea este sa mai mergi la inca un stomatolog sa vezi daca intr-adevar ai nevoie de coronita.