| deniss077928 a întrebat:

Eu fumez de cam 6-7 luni si am facut operatie de polipi si de la un timp de vreme ma doare gatul dar nu imi pot da seama daca este de la tigari ori de la aerul conditionat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Dupa operatie nu ai voie sa fumezi. Fumul contine peste 4000 chimicale, plumb si chestii folosite la confectionarea bombelor atomice happy Se depune un strat gros pe zona operata, impiedica vindecarea, da infectii si efecte secundare. Interesant de meditat asupra acestui fapt, gandeste-ye cum arata plamanii tai. Nu mai e tutunul ala de pe vremea parintilor nostri. De fapt, in tigari nu e tutun deloc, sunt niste chestii care functioneaza ca la droguri si-ti da dependenta si boli, atata tot.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să îți dai seama, nu mai fuma.
Pe urmă să faci cancer la laringe, acolo unde te doare, din cauză că mai respiri și aer, printre altele.

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Tigari