| dani97 a întrebat:

daca fumez si nu trag in mine e posibil sa fac cancer la gat? mentionez ca fumez cam 2 tigari pe zi, iar de la o vreme ma cam doare si ustura gatul. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Da, exista si riscul asta. Nu stiu daca dai din prima in cancer, dar nici bine n-o sa-ti fie happy
Daca chiar ai de gand sa te apuci de fumat, atunci fa-o ca lumea si trage in tine. Daca inca ai dubii si crezi ca nu e pentru tine, decat sa le pufai de ochii lumii si sa suferi, mai bine fa pe durul si incearca sa le rezistiwinking
E decizia ta happy Bafta! happy

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Nu este normal. cea ce faci.
Daca vrei sa continui sa fumezi te sfatuiesc sa tragi in tine.
Altfel o sa se agraveze.

| SisMusic a răspuns:

Normal risti foarte mult daca "pufai" foarte mult din fum ramane laringe si se inflameaza! Pe langa asta daca mai si mananci cand fumezi risti sa faci cancer si la stomac!
Eu fumez(trag in mine)de 6 ani si nu am avut probleme decat atunci cand depunea un efort extrem de mare si in tinutul respiratiei!
Totusi iti sugerez sa nu te apuci! Lasa tot ce inseamna si implica tigara!
Bafta in continuare!winking

| mentolol a răspuns:

Nu cred, in cel mai rau caz ti se inflamează gâtul sau iti apar bubițe