| Necunoscutu92 a întrebat:

Eu îmi pocnesc singur degetele, daca nu le pocnesc eu intenționat pocnesc ele când mișc din ele. Ce efecte pot avea pe viitor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ProstSiTrist a răspuns:

Este un mit ca ai dezvolta probleme cu articulațiile dar s-a demonstrat ca e fake, dacă îți pocnesc oasele singure și te dor ai putea merge la un doctor, cred ca ai avea lipsa de calciu dar totusi mai bine ți-ar spune un doctor

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Nu îți mai pocni degetele.Noi ne-am născut cu ele, că sa ne ajute, sa facem lucruri utile, nu sa le pocnim.Succes!

| Simonasimona1992 a răspuns:

Nu cred ca ai vreo problema.
Incearca totusi sa nu le mai pocnesti.
Daca incepi sa dezvolti ceva probleme, dureri, instabilitate articulara du-te la un ortoped sau la un reumatolog

| NGheorghe a răspuns (pentru Simonasimona1992):

Sau mai bine la un... chiropractor.