| traficanta a întrebat:

Eu m-am operat recent de apendicita si am inteles ca nu mai am voie sa fac miscare timp de luna si eu de obicei faceam sport aproape in fiecare zi si aveam grija la alimentatie si etc.Acum problema e ca daca nu o sa mai fac sport timp de o luna, nu o sa ma ingras?! Si cum sa fac eu sa nu ma ingras?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

In primul rand sa te gandesti la sanatate.Trebuie sa te recuperezi dupa interventia chirurgicala suferita si apoi sa te gandesti la aspectul fizic.Nu ai cum sa te ingrasi daca ai grija la alimentatie.Multa sanatate!

| DeUtZaTa a răspuns:

Te ingrasi daca nu mananci sanatos.