| traficanta a întrebat:

Eu m-am operat recent de apendicita si am inteles ca nu mai am voie sa fac miscare timp de luna si eu de obicei faceam sport aproape in fiecare zi si aveam grija la alimentatie si etc.Acum problema e ca daca nu o sa mai fac sport timp de o luna, nu o sa ma ingras?! Si cum sa fac eu sa nu ma ingras?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu te ingrasi daca nu faci o luna sport.e normal ca nu ai voie pentru ca tesuturile musculare sunt cusute si trebuie sa nu faci miscare ca sa se prinda, altfel o sa se desprinda operatia

| gyna201 a răspuns:

Hm nu cred ca te ingrasi depinde cum reactioneaza si organismul tau. oricum eu zic sa stai o luna linistita pentru ca p`orma pot aparea probleme grave de sanatate si int-run sanatatea e pe primul loc nu fizicul...in al doilea rand daca observi ca te ingrasi putin in acesta perioada nu-i nimic se rezolva ai destul timp sa slabesti asa stai chilltongue