| Gabytzaa98 a întrebat:

Eu ma fac si cu placa si cu ondulatorul.Credeti ca parul meu se va arde sau se va deteriora? Funda xD

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Ana-Maria94 a răspuns:

Eu sunt de parere ca da, adica daca folosesti permanent placa, parul tau are de suferit.

| sensesDelight a răspuns:

Dacă ți-l faci zilnic și nu-i dai nicio pauza părului tău, da. ^_^ Acum depinde, dacă te protejezi sau nu. Folosește o soluție care să-ți apere părul înainte de a te coafa. Eu am de la Joico - Silk Result, recomandată de niște stiliste și la rândul meu îți recomand ție produsele Joico. Desigur, acum depinde și de cât de des îți faci părul. Dacă exagerezi, nici soluția protectuare nu-și mai poate face efectul. Iar dacă nu folosești placă (virgulă) cu ceramică, vârfurile ți se vor arde destul de repede.

| Anonima_9977 a răspuns:

DA! Mai ales daca il folosestipe timp indelungat.Eu una desi nu m`am facut de prea multe ori a inceput sa dea semne de "sensibilitate" asa ca am inceput sa folosesc Glossy Restructural Crystal Fluid de la Kallos, e sub forma de spray si trebuie sa te dai cu poarte putin sa nu ti se ingrase parul:|

http://www.rebi-nail.sk/......l-626.html

| GossipGirl_2226 a răspuns:

Daca le folosesti prea des normal ca se va arde.Inainte sa iti aranjezi parul da`te cu un ser hidratant vezi ca sunt in magazine unele seruri cu cristale pe care le folosesti inainte sa te faci cu placa sau inainte sa te speli pe cap da`te cu ulei de masline, jojoba, migdale etc ca sa ai un par sanatos.

| Heythere a răspuns:

Da se va deteriora daca exagerezihappy

| acdcfan a răspuns:

Amandoua.

Răspuns utilizator avertizat
| deutza a răspuns:

Si eu asa fac si mi s-a ars parul de numa si varfurile imi sunt deteriorate rau de tot si m-am runs ma rog mi-am taiat din varfuri si tot asa arata

| Nicole_3441 a răspuns:

Daca utilizezi prea mult placa si ondulatorul atunci, dupa scurt timp parul tau se va arde si se va deteriora, va arata jalnicsad foloseste inainte de intinderea parului produse care previn arderea acestuia,.
Bafta!

Nicolewinking

| hairpoint a răspuns:

Www.hairpoint.ro
Produse profesionale pentru par: joico, wella, tigi, londa, loreal. Livrare in 48 de ore direct din stoc

| alina_7796 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema dar eu cu placa de aproape 2 ani putin se arde dar folosesc diferite balsamuri si din cind in cind ma duc la frizerie! acelasi sfat til dau si tie!happysper sa iti ajute