| TwixulDrept a întrebat:

De cate ori pe luna poti folosi placa fara a se deteriora / arde ( prea tare ) parul? Plss dau funda pentru cel mai bun rasp

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu cât o foloseşti mai rar cu atât sănătatea părului este vizibil fără deteriorarea sa.
O dată la 2-3 luni obligatoriu tăiate vârfurile.
Eu o folosesc foarte rar, 1-2/an.
Totul constă în felul tunsorii, alege unele uşoare care să nu necesite încărcarea lui cu spumă, fixativ, ceară, gel, placă de îndreptat.
Naturaleţea este cea mai apreciată indiferent de conjunctură.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Cat mai rar cu putinta. Cu cat vei folosi placa mai rar, cu atat parul tau se va arde mai putin. Incearca s-o folosesti doar pentru ocazii speciale, cam 1-2 pe luna. Numai bine! Succes!winking

| BruneTTe a răspuns:

Pai o poti folosi si mai des. dar nu mai mult de 2 ori pe saptamana happy

| Sapphire a răspuns:

Daca ai intreba asta un stilist ti-ar spune ca placa se foloseste doar la ocazii speciale (nunta, petrecere, botez, etc.)

| Nicoleta a răspuns:

Eu zic sa o foloesti atunci cand este nevoie.
Daca nu ai neaparat nmevoie de placa, nu o folosi.
Ar trebui maxim de 2 ori pe saptamana sa o folosesti. Poti folosi o masca de par. Eu am auzit ca masca de la kallos cu placenta e foartye buna, si am inceput si eu sa o folosesc.( e sub 5 lei o cutie normala).
Nu iti recomand sa folosesti placa zilnic, pentru ca parul se deterioreaza.Imagineaza-ti ca e supus unei temperaturi foarte mari.
Am discutat cu o coafeza despre placile de par si mi-a spus ca orice placa arde parul.Nu exista placacare sa nu il deterioreze si ea mi-a zis ca ar fi bine sa o folosesc numai daca am neaparat nevoie de ea si maxim de 2 ori pe saptamana. E important ca parul sa fie bine uscat...

Un raspuns pentru "yoamalia12" : e CEA MAI MARE prostie sa te dai cu fixativ sau spuma, iar apoi sa te indrepti.Astazi am citit instructiunile placii mele si scrie acolo ca daca aplici inainte fixativ, gel sau spuma, risti sa te arzi mai rapid.Acelasi lucru mi l-a spus si coafeza.
Sper ca te-am ajutathappy. Ai grija de parul tautongue!

| t0xic1girl a răspuns:

Dalaughing...cum spune yoamalia12winking...foloseste fixativ sau spuma inainte si vei avea un rezultat exceptional->vei chelii!
cum ma` sa` folosesti inainteraised eyebrows... fata cred ca o sa chelestioh go on... daca nu vrei sa ti se deterioreze foloseste-o o data pe saptamanahappy. eu folosesc aproape zilnic dar inainte imi aplic un ulei de la kallos special pentru. placahappy. asa fac de 2 ani si nu mi s-a ars parul, mi se tocesc varfurile pe care le tund o data pe lunahappy

| kry5tyna a răspuns:

Cel mult de 8 ori pe saptamanawinking

| kry5tyna a răspuns:

De 8 ori pe luna.Scz

| Carmen_4357 a răspuns:

Eu zic ca o data pe saptamana e suficientwinking

| amaadina a răspuns:

Poti sa o folosesti in fiecare zi, daca inainte de a te da cu placa aplici pe par spuma [de par] sau fixativwinking

| poleaccristina_8734 a răspuns:

Pai poti folosii o data pe saptamana big grin
De exemplu Sambata te speli pe cap sau eu stiu cand te speli tu iar Duminica dimineata te dai cu placa
Asta e sfatul meu big grin
A m si eu placa si eu am facut asa si nu mi s-a ars niciun firwinking

| Legalize a răspuns:

Pai, depinde de placa. a aparut de la rowenta o placa ff tare...http://www.emag.ro/......pCF7710D0, citeste descrierea.eu mi-am luat si o folosesc cam o data la 2 zile.si mi-e la fel parul. sper sa te ajute.eu am dat pe ea vreo 250 de lei si se merita.am garantie 2 ani:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut l tv l dr oz ca placa de par trebuie folosita maxim de 2 ori pe saptamana.intre timp parul se regenereaza...eu o folosesc 1-2 pe saptamana dar o folosesc la o temperatura foarte mica la 110-120 de grade. mentionez ca am parul nici drept nici ondulat. e putin dezordonat.si folosesc un sampon natural de la avon pentru par normal cu toate ca am suvite blonde facute pe parul natural ce-i drept nu-s f f f dese.dk mai aveti sfaturi le ast

| 8653 a răspuns:

Eu foloseam placa odata pe saptamana si tot mi s-a ars parul! te sfatuiesc sa nu utilizezi des placa pentru ca distruge structura parului si devine fragil!