| mdia13 a întrebat:

Eu mai tot timpul am picioarele reci si cateodata si mainile. Chiar daca am ciorapi sau nu am. Si mi se intampla chestia asta de mai bine de un an si eu chiar daca sunt rece m-am obisnuit cu senzatia, nu imi este frig. Mama spune ca am circulatia sangelui proasta... Voi ati patit asa ceva sau stiti ce ar putea fi big grin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Circulatia periferica a sangelui slaba, consulta un medic.

| sephora_8431 a răspuns:

Femeile sunt mai predispuse decat barbatii la extremitati reci datorita pielii mai subtire. Caldura este mentinuta constanta la nivel interior, invelisul pielii fiind defavorizat. Poate exista o problema circulatorie doar daca ai o carenta de fier in organism, fierul fiind responsabil cu transportul oxigenului in sange iar deficitul poate sa fie mai vizibil in proasta circulatie periferica. Pt linistea ta poti face o analiza de sange pentru exprimarea sideremiei. Toate bune!

| whiteweed a răspuns:

Nu te ingrijora, este de la circulatia sangelui. Mergi la medicul de familie si se rezolva. Bafta.

| skumyk a răspuns:

Bun da e adevarat, circulati e prosta incerca sa iti faci masaj zilnilc la picioare, sau incerca sa bei un parut de vin rosu pe zi eua m bout si mai fost bine