| a0u1 a întrebat:

Eu mancam fastfood in fiecare zi iar acum vreau sa nu mai consum asa ceva, vreau sa va intreb cand simt pofta de fastfood ce sa mananc daca sunt afara de exemplu sau ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai daca gasesti fast food cand esti afara, gasesti la fel de bine si locuri unde se serveste mancare gatita mai sanatoasa, de ex o ciorba de pui, un orez cu legume, o salata etc.

| Yuoia a răspuns:

Mere.

| weloveit a răspuns:

Încearcă sa ti faci tu acasa shaorma sau kebab. Eu inainte mancam cate 2 3 pe zi, am luat un plus de 30 de kg si mi-a fost foarte greu. Am invatat sa mi fac acasa shaorma, cu piept de pui pe gratar, rosii, castrabezi, varza, cartofi prajiti dar mai putini, ketchup si maioneza de casa, castraveți murați. Iti garantez ca vei observa o diferenta sau daca nu poti inlocui cu piept de pui si cartofi la cuptor, natur. Sunt multe combinații

| tanasevlad91 a răspuns:

Salut,cand esti plecat de acasa si nu exista o posibilitate de a avea un pachetel sanatos de acaasa,poti opta pentru fructele proaspete din magazin,banane,mere, etc sau covrigei, biscuiti, in vel mai rau poti lua covrigei sau o felie de pizza, un covridog sau niste cornuri seven day's, intr-adevar si acestea nu sunt chiar cele mai sanatoase dar sunt cu cel putin 60% mai sanatoase si mai scazute in calori decat fastfoodurile clasice, bafta si hidrateaza-te corect, de cele mai multe ori, foamea poate fi depaft un semn ca organismul tau cere de fapt apa, bafta

| a0u1 explică (pentru tanasevlad91):

Cea mai buna varianta ar fi fructele, nu?

| MihaELLAMimi a răspuns:

Dacă într-adevăr îți dorești să nu mai mănânci de la fast-food, nu mai mânca. Refuză oriunde ai fi, cu toate că lumea o să se uite ciudat la tine. Gândește-te cat de bine ți-ar face un măr în locul unui hamburger.