| soare_1895 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa nu mai faca ciorba?
Acum cand e caldura asta mare ca ea face la 2 zile ciorba si in fiecare zi mancam si e cald afara si mai mananc si ciorba calda si imi vine sa vomit
Acum doar ce am mancat si simt ca mor.Imi vine sa vomit

Deci cum o conving? Nu pot sa nu mananc ca ma obliga

Răspuns Câştigător
| traficanta a răspuns:

Cum sa te oblige?:O:O:O

O sa te imbolnavesti :O Si cu toata grasimea aia care o contine ciorba aiaa :-& pe calduraa asta! Moor.

Eu nici nu mai manac ciorbe nimic, mama imi zice sa mananc macar supa din aia usoara ca cica sa ma hidratez da mi se face rau de la ea :-&

Dupa ce mananci ciorba o data, prefa`te ca iti e foarte rau dupa masa si prefa`te ca vomiti, da sa nu te vada ca nu vomiti, si apoi zaci toata ziua in pat si ii zici apoi ca u mai mananc ciorba niciodata si sa vezi ca o sa te lase in pace cu ciorba ei:-J

Sau vorbeste cu ea si zi, mama nu imi place ciorba, adica imi place, da m`am saturat de atata ciorba, mai fa`ne si tu altceva, un cartof prajit ceva, sau macar o supa usoara de pui, sau o supa crema de rosii pe care sa o mananci rece, ca e si racoritoare, mai schimbati si voi meniul straight face

Fructe si legumeeee multe pe caldura asta ca e cald, si multa apa, ca poti sa te hidratezi si din altele nu numai din supaaa, si lasa grasimile din ciorbaa!

Havee fun.Traficanta.

8 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Te obliga sa mananci? Nu prea cred ca are cum...adica nu cred ca iti deschide cu forta gura si baga ciorba in ealaughingNu manca si gata, ii zici ca nu vrei, nu are cum sa te oblige.

| Fillaide a răspuns:

Eu as zice sa-i propui alte multe retete interesante:de pe net, de prin carti etc.
Citeste si tu mai multe articole si intereseaza-te ce s-ar mai putea manca acum pe timp de vara, la amiaza.
Spune-i si mamei tale ca ar fi bine sa incercati ceva nou.

| paramore a răspuns:

Mama ta face ciorba pentru ca vara e bine sa consumi multe lichidewinkingdaca vei manca mancare uscata o sa te doara stomacu, si nu cred ca iti baga cineva pe gat ciorba fierbinte, las-o sa se raceasca

| emillie a răspuns:

"Mami, nu mai vreau ciorba!"
Ce-i asa greu?laughing

| VoiceWithin a răspuns:

Pai explica-i doar ca e foarte cald si ca e mai bine sa o mai rareasca cu ciorba (macar daca nu vrea sa renunte pentru vara ) daca vei tace din gura nu va sti nimic si v-a continua sa iti dea ciorba...

| YoungSteve a răspuns:

Man ii zici ca ti se face rau pentru ca este prea cald si arata-i niste retete pe net si sigur o convingi

| .sad a răspuns:

Ii spui ce ne'ai spus si nouahappy
daca nu mergehappy
vomita pe jos sau in castronul cu ciorba sa te creda ca izti face raw:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ii explici si daca nu intelege ii poti spune ca tu nu vrei sa mai mananci ciorba pe caldurile astea