| anonim_4396 a întrebat:

Evitați numele, nu sunt băiat. Nu vreau răspunsuri de la băieți și dacă aveți chef de glume proaste mai bine nu comentați.
De ce simt ob ul când ma așez?
Vreau sa precizez ca l-am introdus corect, la maxim cât a reușit sa se ducă degetul. Dar inca simt un disconfort când ma așez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Nu este introdus corect daca il simti... Un ob introdus corect, nu se simte nici macar 1%. Incearca sa reintroduci altul, si du-te cu degetul, mult, mult, impinge-l cu toate ca se termina degetul, sa spun asa. O sa te descurci mai bine pe viitor.

| Violleta2022 a răspuns:

@MarianOltean1008
la baieti OB-ul se baga in gura! happy

| Felys a răspuns:

E posibil sa ai o iritatie produsa chiar de unghii in momentul introducerii.Nu prea sunt bune ob-urile decat in situatii speciale dar ideal ar fi sa folosesti absorbante normale externe

| MarianaOltean1800 a răspuns (pentru Felys):

Nu am unghii.Dar am degete mici ")

| iliiiinca a răspuns:

Nu asculta la altii, ob-urile sunt foarte utile, maxim 6-8h sa le tii. Absorbantele mi se par groaznice si incomode, sa stai uda in ele, horror. Cum
s-a zis si in comentarii, cand un ob e introdus corect, nu il vei simti absolut deloc. Si la mine a fost la fel primele dati, nu il bagam si trebuia sa-l schimb pana il bagam bine. Exerseaza si tot asa

| MarianaOltean1800 a răspuns (pentru iliiiinca):

Folosesc de ceva vreme, am folosit peste 26 de ob uri.Multumesc!

| iliiiinca a răspuns (pentru MarianaOltean1800):

Nu strica un control la ginecolog