| MonsterManiacs a întrebat:

Exercitii sa scap de burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Flynn2001 a răspuns:

Abdomene, genoflexiuni, flotari, fandari.

| gigolo2013 a răspuns (pentru Flynn2001):

Daca ai auzit pe cineva ca a scapat de burta asa sa ma anunti...

9 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Nu ai sa sca[i de burta facand exercitii in casa. Este foarte important sa alergi. Sa mergi pe jos in loc sa iei autobuzul. Si sa mananci in general ceea ce iti place mai putin.
Fructe, legume, carnea sa o fierbi doar, sa mananci paine integrala, si tarzatze.
Eu am prieteni care merg la sala cu mine si tot ca butoaiele arata, pentru ca le este mai comod sa faca niste exercitii stand pe loc, decat sa mearga pe jos 5- 10 km pe zi.

| Zenithf a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ai dreptate, conteaza mult volumul de muchi care este supus efortului, mai multa energie arzi facand exercitii usoare cu picioarele (care au cam jumate din volumul de muschi din corp) decat exercitii intense cu muschii abdominali, a caror volum este insignificativ. Si alimentatia, tot ce este gatit prin prajire are calorii suplimentare, deci este mai bine sa manci mancaruri gatite prin fierbere, coacere, sub capac sau chiar crude decat prajite.
Cat despre prietenii tai, asta m-a distrat pe mine foarte mult cand am vazut pe 9gag un post despre oamenii care merg cu masina la sala de fitness, sau cu scara rulanta din fata salii de fitness. Pe legea mea, tu meritati fundita. :p

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Genoflexiuni

| Letty03 a răspuns:

Abdomene. Sa faci in fiecare zi cate 30. Dar sa nu le faci repede ca risti febra musculara.
Sau merele sunt foarte bune. Cate unul in fiecare zi.

| gigolo2013 a răspuns:

Cardio+alimentatie+odihna

| nickbitza a răspuns:

Mergi pe bicicleta
bea apa
alearga
genoflexiuni
flotari in pozitie de drept
abdomene
si mananca fara paine