| Betty18 a întrebat:

Exercitiile astea pentru picioare sunt pentru slabit? Vreau sa slabesc sus la picioare. Eu nu vreau pentru muschi deoarece am putini, dar m-am cam ingrasat am 57-58 kg si 1, 60 vreau sa scap, nu neaparat de kg, ci de cm in plus (solduri, abdomen, picioare) Ajuta si pentru celulita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Vrajeeala a răspuns:

Daca faci un exercitiu nu slabeste doar zona pe care o folosesti.slabeste tot corpul. daca faci genufleziuni nu vor slabi doar picioarele, sau abdomene-burta.cel mai bine pentru slabit este sa faci exercitii cardiovasculare, iar cel mai bun este alergatul.este imposibil sa slabesti numai la picioare.

| Betty18 explică (pentru Vrajeeala):

Nu conteaza... oricum am de unde slabi...laughing

| Vrajeeala a răspuns (pentru Betty18):

Daca nu poti sa mergi la alergat, poftim niste exercitii pentru acasa.
http://www.eva.ro/......29655.html

sa nu incerci genuflexiuni si alte prostii ca sunt pentru a dezvolta muschii, nu pentru arderea grasimilor.
spor la treaba si multa bafta :)