| Haydee a întrebat:

Exista ceva pastile/medicamente pentru oprirea cresterii in inaltime?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Haydee! Variatiile de crestere oscileaza în cadrul unor limite fiziologice, fiind conditionate pe de o parte de substratul ereditar, iar pe de alta parte de influenta factorilor de mediu.
Diferitele segmente ale corpului cresc variat de la nastere pâna la vârsta adulta. Fiecare tinde spre un ciclu de schimbari care formeaza asa-zisa directie de dezvoltare.
Teoretic, în absența vitaminelor B1 si B2 cresterea încetează.
Eu spun să te liniștești, nu cred că ești în situația de a deveni gigantică. Mulțumește-te ca ești sănătoasă și cu bură-te de ceea ce ai.
O zi cu zâmbet să ai!

| jvEcu a răspuns:

@gigel68,asa te cocosezi nu stopeaza inaltimea.

| gigel68 a răspuns:

Incearca sa faci genoflexiuni cu haltera in spate, sa o ridici deasupra capului. se spune ca astfel de exercitii stopeaza cresterea in inaltime.
totusi ce inaltime ai?

| dotea_5137 a răspuns:

Ma scuze poate o sa consideri stupid dar medicamente nu sunt dar fumeaza si asa te vei opri din crestere! :-)

| AmBitiOn a răspuns:

Lol pai ce inaltime ai de vrei ca sa te opresti :o

| Lygya a răspuns:

Deci eu nu sunt singura happy câți ani ai și ce înălțime ai?