| Morgăă a întrebat:

Exista in Romania medicament pe baza de amfetamina pentru cei cu ADHD?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pai Ritalinul este pe baza de amfetamina

| pufulescu a răspuns:

Nu stiu dar bine ar fi sa nu se comercializeze asa ceva! Din experienta unui cunoscut de al meu amfetamina face mai mult rau decat bine la ADHD.

Sincer nici tratament pe baza de cannabis nu este in Romania, de amfetamina nici nu se discuta. Sansele sa existe sunt de la mici spre zero.

| Donsavas a răspuns (pentru AppleFanBoy):

Ba Da, exista. Se numeste Adderall da fiind un drog medical, se da doar cu reteta galbenă. Contine săruri de amfetamina.