| anonim_4396 a întrebat:

Exista o boala(cred ca de la neuronii din cap) de la care persoana nu suporta lumina si avea nevoie de sange ca sa se vindece.Cum se numeste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Meningita este una din bolile la care bolnavii nu suporta lumina(fotofobie). In legatura cu sangele...nu stiu.
http://www.sanatateatv.ro/......tratament/

5 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Exista neuroni si in alta parte?
Cred ca se numeste "vampirism".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ciudat! Şi fratele meu nu suportă lumina dar în niciun caz nu se poate numi fobie sau boală pur şi simplu i se pare lui că lumina zilei cât şi cea artificială este inutilă.

| elysi a răspuns:

Nu cred. Apropo raluk27 exista neuroni si in maduva spinarii.

| gosh0108 a răspuns:

La migrene nu poti suporta lumina, dar cred ca ai fi mentionat durerea de cap daca ar fi existat...

| cristeaflaviurafael a răspuns:

Cine nu supoarta lumina are probleme si cu psihicul s-ar putea sa existe