| anonim_4396 a întrebat:

Exista o mica membrana la baza unghiilor, care «lipeste» unghia de pielea degetului(in partea din care creste). O am la toate, iar azi m-am pomenit ca la degetul aratator de la mana dreapta a disparut...probabil azi, si sub pielea degetului de unde creste s-a rotunjit ca o bordura.ciudat.
Credeti ca nu mai creste? Sau ce are? isi revine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste cuticula si multe femei si-o taie la manichiura. Tu probabil ai agatat-o cumva si ai traumatizat-o. Va creste la loc, nu te ingrijora. Oricum e un detaliu nesemnificativ.