| SaveTheNature a întrebat:

Exista pastile pentru emotii? Cum poti scapa de emotii foarte puternice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Exista calmante,ceaiuri! Daca imi spui varsta si cand ai emotii, daca ai palpitatii, poate te pot ajuta mai bine! Dar la orice farmacie, intrebi farmacista, si iti recomanda ce ai nevoie.

| mona a răspuns:

Trebuie sa existe ceva pe baza naturist, intreaba la farmacie, plafar...

| Iubibilăă a răspuns:

Fii curajoasa, iubeste viata.
Nu ai de ce sa ai emotii.
Pa, pa.
P.S: Nu trebuie sa iei pastile din orice.

| SaveTheNature explică (pentru pietrean):

Salut.
Am 27 de ani sunt casatorit, si am si un copil de 1 an.
Am emotii cand trebuie sa urc pe scena. foarte mari emotii incat nu reusesc sa le stapanesc orice as face, si oricat m-as pregati (cred ca sunt de natura psihologica)
Cred ca emotiile mele sunt de natura psihica si au radacini adanci in trecut, astfel ca problema nu poate fi rezolvata aici pe TPU.
Din cauza emotiilor nu mai pot fi eu insumi pe scena (asa cum sunt cu prietenii mei de eX). Practic nu mai pot fi eu insumi.

iata:

https://www.facebook.com/....../photo.php

Tipul in camasa albastra. Vezi cate emotii am? ala nu sunt eu. Eu sunt vorbaret si zambitor.
Pe 11 iunie vreau sa-mi incerc norocul la x factor. Trebuie neaparat sa scap de emotii.

| SaveTheNature explică (pentru pietrean):

Cand urc pe scena.
Sunt baiat (am 27 de ani)- am mari emotii cand trebuie sa urc pe scena si din cauza asta nu mai pot fi eu insumi.

| SaveTheNature explică (pentru Iubibilăă):

De ce au toti impresia ca sunt fata? Si baietii isi doresc sa salveze natura nu?laughing

| ßєtyPєтяσηєℓα a răspuns:

Du-te la farmacie si iti va da niste medicamente (si sunt bune, te vor ajuta) Succes happy

| pietrean a răspuns (pentru SaveTheNature):

Faptul ca ai copil mic, esti si obosit.Cand esti stresat, foarte obosit, nu poti dormi linistit, chiar daca ti se pare ca ai dormit.Asa ca,poti folosi ceai de sunatoare(calmant) ceai de paducel cu valeriana impreuna(somn linistit,calmant, tensiune).Dar, cum ti-am mai spus, intreaba la farmacie, dar si medicul de familie. Eu am 60 ani, femeie, dar mai multe am aflat citind diverse reviste pentru sanatate.Cand sunt nervoasa, iau DISTONOCALM! Sotul, fumeaza cand este nervos, dar mai bine cate o pastiluta!