| fuckName a întrebat:

Exista pastile sau ceva care sa faca sa dispara pofta de mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu lua pastille pentru asta, Fa sport, ocupati timpul liber si nu ai sa te mai gandesti la masa sau/si incearca sa mananci cat mai putine chimicale iar mancare cu cat manci mai putin si des cu atat mai bine happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Exista vointa, se gaseste rar!

| fuckName explică (pentru neutrino):

Intr-adevar, este greu sa te lasi de tot dintr-o data...

| Gimihumulukuakua a răspuns:

Da ..Pentraxol! Cele mai bune!

| MihaelaA1988 a răspuns:

Probabil sunt, insa nu recomand. In schimb recomand o alimentatie echilibrata si mai ales respectarea meselor.Ai 3 mese si 2 gustari? Alimentatia ta este bazata pe carbohidrati cu absorbtie rapida, ex> paine, paste, orez, mamaliga? Daca este asa se justifica aceasta pofta excesiva de a manca. Si anume, din moment ce mancam alimente bazate pe glucide simple acestea se absorb foarte rapid in sange crescand conc de glucoza in sange, lucru ce va stimula pancreasul sa secrete indeajuns de multa insulina incat sa aduca glicemia in limite normale. Pana acum totul bine, insa de cele mai multe ori este secretata mai multa insulina decat este nevoie ceea ce va duce la o stare de hipoglicemie, asa zisa hipoglicemie postprandiala, care ghici ce? Transmite creierului tau ca trebuie sa manaci...si tot asa...un cerc vicios care mai devreme sau mai tarziu va duce si la o crestere in greutate. Sper ca ti-am fost de ajutor!