| doxatuVexxatu a întrebat:

Exista pe aici cineva care a avut miopie si s-a tratat? Daca da, ce metoda ati folosit pentru a scapa de miopie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Miopia nu are tratament medicamentos. Scapi de ea doar operandu-te, cand s-a incheiat cresterea si a stagnat miopia cel putin 2 ani.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Din cate stiu eu, scapi de ea numai prin operatie in rest tot ce poti face este sa porti ochelari pentu a nu creste.

| 8mariastar a răspuns:

DA am eu dar se poate vindeca doar prin operatie

Răspuns utilizator avertizat
| dianacuza a răspuns:

Buna! Si eu am miopie -4.75 si iti spun ca nu se poate corecta decat prin operatie

| doxatuVexxatu explică (pentru dianacuza):

Tu ai purtat ochelari si tot ti-a crescut?

| dianacuza a răspuns (pentru doxatuVexxatu):

Da,chiar daca porti ochelari tot iti cresc

| doxatuVexxatu explică (pentru dianacuza):

Pai atunci de ce sa ii mai purtam? ..si cica medicina a evoluat! Cand iti zice cineva ca medicina a evoluat sa il scuipi intre ochi ca ala inseamna ca e mai prost ca noaptea!

| Bitch24 a răspuns:

Nu se trateaza, tot ce poti face este sa porti ochelari sa nu iti creasca dioptria.