| VBC7 a întrebat:

Exista posibilitatea ca miopia sa scada în timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Este bine daca macar se stabilizeaza sa nu mai creasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar nu la toate persoanele scade in timp. Mie de exemplu mi-a scazut pana la un punct, apoi nu a mai suferit nicio transformare

| MisterSTAG a răspuns:

Depinde de cauze. In mod normal, miopia scade daca porti cat mai des ochelari special adaptati pentru problema ta. La mine, spre exemplu, miopia nu mi se corecteaza de la purtat ochelari, ci doar prin operatie, fiindca am o pupila mai mare, sau ceva de ganul.