| Skc a întrebat:

Exista si marijuana ce nu provoaca dependenta este? Just asking...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. 100%. Aia este o aiureala ca "iarba"nu da dependenta. Din contra, cu timpul vrei tot mai mult.

| Wehrmacht a răspuns:

Sa fie naturala.Sa nu fie d-aia sintetica care este de fapt o substanta ce imita Marijuana si daca este naturala sa nu aiba alte prostii in ea.Sa fie pura.
Cel mai sigur ar fi sa iti cresti propria Marijuana ca sa fi sigur ca nu se baga aditivi.

| doctorandus a răspuns:

Marijuana nu numai ca poate provoca depedenta, dar poate provoca si psihoze sau schizofrenie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Afirmativ, cea medicala

| SG1995 a răspuns:

Pai marijuana nu provoacă dependență teoretic, practic:
Provoacă dependență psihologică dacă fumeI ft des și în destul de mari cantități mari.

Fumată rar în doze mici nu există prea mari riscuri.

| Mihaela1964 a răspuns:

Din ce povestesc altii, nu.Si tutunul da dependenta...