| slow0 a întrebat:

Marijuana provoaca dependenta? Vreau opiniile cunoscatorilor.

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Salut,eu fumez din 2008 cam asa, acum fumez ocazional in weekenduri cate un joint facut de mine, ma documentasem foarte amanuntit ce este canabisul cum se foloseste creste etc, anul trecut am si avut 3 plante, locuiesc in afara nu in ro.e legal 3 plante pentru consum propriu.se spunea ca arde neuronii,s-au facut cv studii si experiente pe cimpanzei dar ei au intoxicat doar cu fum de ganja animalele fara oxigen,normal k neuronu de duce,daca e uita-te in jurul tau si vezi fiecare de ce e dependent, facebook, telefon, internet tv, etc etc.eu inca fumez fara griji si fara frica stiu ca e cv natural nu chimik cei care nu stiti nici cum arata nu mai dati sfaturi din auzite si "vazute" da esti high cand fumezi asta e si interesu,percepi altfel tot, gustu la dulciuri mancare sucuri, nu se amesteca cu alcool.a doua zi esti k nou, eu de exemplu is dependent de TUTUN, o zi daca nu am e naspa...salutari

18 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este atat de periculoasa dar prin faptul ca da dependenta poate provoca necazuri mari: http://www.descopera.ro/......ne-stiinta

| gelu1970 a răspuns:

Nu provoaca. cu conditia ca nu esti un tampit care nu stie de "hoooo".
eu nu am fumat asa ceva insa cunosc persoane ce au consumat fara sa faca abuz si in prezent sunt in regula.
daca abuzezi, citind prostiile de pe internet, cum ca "e benefic" a fuma iarba...o sa ajungi rau de tot.
bafta.

| Legion7X a răspuns:

Hmm mai si intrebi nu numai cã provoacã dependența dar te si ametește si dacã continui vei ajunge la Sf Petru la porțiile raiului. nu e bunã marijuana sã fumezi doar ca sã pari un mare smecher nu te lua dupã alti iați un chebab saorma nu drog

| daniel33441 a răspuns (pentru Legion7X):

Alt destept.stii cate cazuri mondiale de moarte de la Marijuana au fost inregistrate? 0. ia si cauta.informati-va fratilor nu raspundeti ca prostii la ce nu stiti.te ameteste auzi la el.

| Sociopat a răspuns:

Nu. Dar daca incepi sa fumezi cu gandu' ca "pfaaa o sa fiu cool ca rapperii pe care-i ascult" atunci o sa devii dependent de simpla idee ca fumezi si nu de drog in sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Dar noroc ca am fost chill si cu minte de copil
Am preferat sa fumez iarba, ca vedeam la Cypress Hill
Da' ca sa-ti zic pe fata, mi-a mancat trei ani din viata
Ca bagam mai mult pe seara, dar incepeam de dimineata

Nu e drog, ca-i naturala, da' atunci cand e-n exces
Te duce in paranoia, mai ales cand esti pe stres
Si-am ajuns la spital, cu mintea vraiste
Ori ma iau astia la 9, ori imi face vreunu 16" - Deliric

Orice viciu poate provoca dependenta.

| MistretulPufos a răspuns:

Logic, drogurile provoaca dependenta

| TheFragranceMaster a răspuns:

Marijuana nu provoaca dependenta.

| untu a răspuns (pentru TheFragranceMaster):

Ba da, provoaca depedenta si face foarte mult rau! La mine in oras s-a intamplat unui baiat care a fumat marijuana in curtea unei scolii si in timpul orei i s-a facut rau si a ajuns la spital! Acuma este in coma! Serios, am vazut cat e periculos este drogul aceasta si i se mai spune,, moartea alba""! E sinucidere curata!

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru untu):

N-a fumat marijuana, poate doar daca era alergic a ajuns in spital, desi ma indoiesc.
Marijuana e periculoasa pentru ca iti deschide apetitul pentru ceva mai tare.Atit.
Marijuana e un fleac.

| untu a răspuns (pentru TheFragranceMaster):

E posibil ca nu a fumat marijuana sau poate ca a luat alt drog periculos! Aveti grija ca nu recomand nimanui sa incerce orice drog, chiar si marijuana!

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru untu):

E placut sa faci experiente, normal in categoria acceptabile, condimenteaza viata!

| untu a răspuns (pentru TheFragranceMaster):

Nu este adevarat! Mai informeaza-te mai bine de pe internet!

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru untu):

Ba este!
In cazul asta nu am nevoie de net.

| daniel33441 a răspuns:

Marijuana nu provoaca dependenta.cauta informatia online pe site-uri specializate.am fumat Marijuana.in primul rand nu este drog.Marijuana este interzisa prin lege din cauza ca statul ar avea de pierdut dint punct de vedere financiar daca ar legaliza cannabisul.de ce? simplu.multe medicamente ar disparea pentru ca uleiul din cannabis are multe beneficii, pentru ca din canepa se pot fabrica materiale similare cu cele plastice insa biodegradabile, se pot face haine. uite aici cate beneficii ar aduce aceasta planta. https://www.facebook.com/Hemp-Cannabis-Explorers-710335459037184/?fref=ts desi aceasta pagina exagereaza unele lucruri precum faptul ca ar trata cancerul multe dintre lucrurile postate sunt reale.Pot fi verificate online cu ajutorul unor surse credibile.asadar nu...marijuana nu provoaca dependenta fizica.psihica poate da.la fel cum si dulciurile provoaca dependenta psihica.insa nu intri in stare de sevraj.cauta singurel online sa vezi de ce este interzis prin lege.adevaratele motive ma refer.cat despre mortalitate. uite aici doar unul din rezultatele mortalitatii anuale pe an la consumatorii de cannabis. http://wondergressive.com/......deaths.jpg

ca sa mori din cannabis ar trebui sa consumi 680 de kg odata. dupa cum am zis. poti cauta si singur.eu nu iti dau doar opinie din experienta ci informatie stiintifica ce poate fi cautata chiar si de tine.bineinteles intotdeauna verificand credibilitatea sursei.

| Întunericul a răspuns:

Da,provoacă mai mult decât dependență!

| daniel33441 a răspuns (pentru Întunericul):

Ce provoaca mai mult decat dependenta? lipsa de cunostinte? ca multi deja o au fara sa fumeze