| anonim_4396 a întrebat:

am citit nenumarate articole despre Marijuana si efectele ei.
Si mai in toate este specificat ca "Marijuana provoaca dependenta"
desi am multi prieteni care consuma...si totusi nu sunt dependenti.
va rog. un raspuns convingator big grin
FUNDAAAA! :p

3 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Marijuana provoaca dependenta, in orice caz.
Asa crezi tu, dar prietenii tai sunt dependenti.
Sa nu fi dependent inseamna ca atunci cand iti propui sa nu mai fumezi, sa nu o mai faci.
Dar crezi ca ei daca si-ar propune asa ceva ar si reusi?
Eu 100% nu cred.
Aaa, si nu stiu daca stiai.
Dar etnobotanicele sunt cancerigene.
Nu spun ca e mai buna cocaina, dar etnobotanicele sunt cancerigene.
Am o prietena care e dependenta de etnobotanice si atunci cand le ia o ia razna.
Incepe sa vorbeasca singura, sa se enerveze, sa darame lucruri, sa scoata ''tampenii'' pe gura.
A venit intr-o dimineata la scoala si zbiera prin curtea scolii ca ea a facut sex cu profesorul de muzicarolling on the floor
In fine.
La cocaina doar ai o senzatie asa, placuta, dar provoaca dependenta.
Orice drog provoaca dependenta.
Marijuana este ceva mai usor, dar provoaca dependenta.
Chiar daca unii spun ca se pot lasa de ele cand au ei chef, nu este asa.

Succes!

| Irina28 a răspuns:

Marijuana te face dependent psihic, nu fizic... Atata timp cat poti sa ii rezisti psihic, dependentei psihice mai mult; e ok happy

| frank1777 a răspuns:

Nu lua doar problema asta in calcul, te poti alege cu atacuri de panica, depresii, anxietate etc in unele forme mult mai grave decat dependenta de iarba, iti spun asta din proprie experienta, faza cu depdendenta e relativa aici dar eu ti-as zice sa iei ceilalti factori in calcul