| Ketto a întrebat:

Exista vreo metoda pentru a intarzia menstruatia cu cateva zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU prea ai ce face nici ca să-ţi amâni venirea menstrei.
Cel puţin, NU acum deoarece este cam târziu...

Vitamina K ( indicată de unii "neştiutori" ) NU întârzie/amână menstruaţia, ci doar REDUCE fluxul sângerării menstruale - vezi detalii la linkul :
http://www.csid.ro/health/cu-menstruatia-in-concediu-2743424/

http://www.medipedia.ro/......mg-ml.aspx

Şi, oricum, ai NEVOIE de Reţetă/Prescripţie medicală pentru aceasta.

Iar anticoncepţionale trebuiau administrate cel puţin 3 luni ÎNAINTE şi abia în a 4-a lună puteai să faci acel "artificiu" de suprimare/amânare a menstrei.

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna,

Singura metoda care te ajuta sa intarzi menstruatia sunt pastilele...dar ele se dau numai cu prescrictie medicala!

Succes!

| AnnaaaMaria a răspuns:

Vitamina K

| numedeutilizator a răspuns:

Da exista. sunt niste pastile care te pot ajuta, insa astea se cam iau cu o saptamana inainte sa iti vina. acum nu stiu in ce perioada esti si in plus nu stiu varsta ta. eu lucrez in farmacie deci stiu ce vorbesc.

| Ketto explică (pentru numedeutilizator):

Am 22 ani. Ar trebui sa imi apara pe 15 luna viitoare, dar atunci voi pleca intr-o excursie cu iubitul si de aceea am pus intrebarea.