| AnonymuSest a întrebat:

Exista vreo metoda prin care pot sa scap de acnee? Am incercat cu creme,antibiotice toate porcariile ce m-i lea recomandat un doctor.
Momentan folosesc un tratament cu o lotiune si crema din plante, cu sulf, masca de argila si ma spal cu tarate.
Va rog ajutati-ma dau Funda! la raspunsul care m-a ajuta sa mai scap de ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tinasong a răspuns:

Daca tratametul medicului dermatolog nu a dat roade, incerca sa dai un search pe google, apeleaza la leacurile babesti de cele mai multe ori functioneaza mai bine decat tratametul medicilor. eu personal iti recomand baie de aburi si cat timp posi sunt deschisi aplica o masca potrivita tenului tau. bafta!

| AnonymuSest explică (pentru tinasong):

Dar masca de argila nu e buna dupa ce fac aburi cu musetel?

| tinasong a răspuns (pentru AnonymuSest):

Masca cu argila e pentru finetea pielei, uite aici vei gasi cateva masti bune impotriva acneei http://www.mayra.ro/......va-acneei/

8 răspunsuri:
| nikol a răspuns:

Du-te la un magazin naturist si cere toata gama de la gerocossen pure skin cu grapefruit si iris. sunt vreo 3 produse dar e foarte bun dupa vreo 3 zile se cunoaste diferenta

| etudor a răspuns:

In spitale, de obicei unde se trateaza "arsii"se gaseste o substanta numita "uree"daca o gasesti, spala fata bine cu apa calda si sapun, sau cu ceai de musetel si dupa ce se duce ultima picatura de apa intinde usor uree in strat fin si stai asa pana a doua zi cand repeti.

| corodidenisa a răspuns:

Aplica aloe vera gel se gaseste in farmacii. un studiu a aratat ca in 5 zile vindeca 90 % din leziunile pielii.

| accescrang a răspuns:

Acneea este o infectie a organismului.Degeaba faci tratamente la exterior, daca nu faci si o detoxifiere (regim naturist). Mananca sanatos.Argila este foarte buna, dar si taratele. Daca folosesti tratamente naturiste trebuie sa ai multa rabdare, pentru ca rezultatul se vede ceva mai tarziu.Bitter-ul suedez mai este bun, pentru ca usuca acneea.

| Onyana a răspuns:

O crema foarte buna este crema Reviken. Este putin cam naspa, in sensul ca este alba alba. Nu intra in piele, are rolul de a usca cosurile. Dupa vreo 2 luni se vad diferentele, dupa jum de an nu mai ai probleme. Bafta!

| AnonymuSest explică (pentru Onyana):

Am sa incerc Multumesc!