| OSLOMELBOURNE a întrebat:

Exista vreo pastilă sau vreo planta pe lumea asta care sa-ti îmbunătățească memoria?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Gingko Bilboa, plantele cu continut de lecitina, uleiul de peste + exercitiile de dezvoltare al memoriei.

| OSLOMELBOURNE explică (pentru Bula):

Știi sigur ca sunt bune?

| Bula a răspuns (pentru OSLOMELBOURNE):

Da.

| AvalohAlyn a răspuns:

Încearcă și tu Neuro Optimizer, e foarte lăudat.

| Simpatic a răspuns:

Au efect aceste suplimente si plante descrise de bula doar daca nu e vorba de o afectiune serioasa, o degenerare a creierului cu alte cuvinte!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, somnul de noapte!
Cu cat dormi mai devreme noaptea, cu atat creierul se odihneste mai mult si asimileaza mai multe cunsotinte.

| ReddY25 a răspuns:

Ginkgo Biloba

| Eireann a răspuns:

Memoria de lunga durata, de scurta durata, memorial vizuala memoria executiva, etc,?

| DeMicUnCălător a răspuns:

Ce fel de problemă ai cu memortia?

| OSLOMELBOURNE explică (pentru DeMicUnCălător):

Știu ca e normal sa mai uiți chestii uneori, doar ca la mine chestia asta a început sa se intampla destul de des, uit lucruri banale, deși nu am fost diagnosticata cu vreo boala cronica. O fi din cauza ca am suferit o buna perioada de timp de atacuri de panica?

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru OSLOMELBOURNE):

Cu toții mai uităm căte ceva, mai ales cănd avem responsabilități și alte priorități. Nu te ingrijora fără un motiv real.
Dacă persistă și inrăutățește. Du-te la un medic