| TheSpecialOne a întrebat:

Exista vreo sansa ca, cateaua vecinului sa aiba rabie? Aceasta m-a muscat putin azi desi ma cunoaste foarte bine dar nu ma vazuse demult. Aceasta a sarit la mine atunci cand am vorbit deoarece era atenta la pui ei. Totul a fost foarte brusc deoarece se afla la mai putin de 2 metri. Cateaua a m-a lasat imediat dupa ce am lovit-o putin si si-a dat seama cine sunt. Aceasta are in jur de 15 ani si se afla la tara, avand libertate deplina. Dupa muscatura m-am simtit "bine" dar spre seara au inceput sa ma doara ambele locuri unde am fost muscat(mai mult zgariat). Exista vreo sansa sa fi contactat aceasta boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| TheSpecialOne explică:

Stiu ca ea isi apara puii, pe langa asta, dobitocul de proprietar ii tragea de urechi cateii crezand ca au nu stiu ce... iar cateaua era fortata sa asiste la plansetele micutilor

| doctorandus a răspuns:

Rabia e mortala, daca n-o tratezi rapid.

| PickUp a răspuns:

Sall!
Nu conteaza ca are Rabie sau nu!
Orice animal are boala lui asa ca cel mai bine ar fi sa te consulti cu medicul!
Daca are toate vaccinurile facute inseamna ca nu este nici-o problema!
Dar daca nu are vaccinurile facute inseamna ca este un pericol! SI in curand si puii ei pentru ca Boala se mosteneste ca si cum Cancerul Mamar. Asa si "Rabia Mamara" sa zicem asalaughing
Si in plus nu conteaza ca te cunoaste sau nu!
Eu te informez sa stai departe de caini in sezonul de Luna Plina sau sezonul cald! Toate animalele se pot ratutii in aceste sezoane si nu stiu ce fac!
In plus ea nu te-a muscat pentru ca nu te-a mai vazut de mult ci a crezut ca ii ataci puisorii.
Bafta!
Funda?
P.S. Du-te la medic!

| Alexandra_Alisa_Gancea_1991 a răspuns:

E posibil sa aiba numai daca nu are toate vaccinurile facute, cel mai bine du-te la medic.