| Ðσℓℓɴιηנα a întrebat:

Exista vreun medicament care te scapa de raceala (tuse, febra, nas infundat, dureri de cap, frisoane) in aproximativ 20 ore? Daca da, atunci spuneti numele produsului. Daca nu, atunci cat timp dureaza o astfel de raceala (mentionez ca a inceput de ieri).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FroddoLikesBlood a răspuns:

Buna,

-pentru raceala sunt bune:Clodrex, Nurofen.
-nu pot scapa de raceala in aprox 20 de ore
-daca doresti sa te tratezi tu ti-am zis ce iti poti cmpara
-daca e o rceala usoara poti lua acest tratament
-daca nu du-te si vezi ce iti prescrie medicul e cel mai indicat
-bea multe ceaiuri,lamie,manaca portocale, pomelo si tot ce tine de citrice, daca te doare in gat i-a Tantum Vrede sau septolete
-daca urmezi aceste sfaturi si specific daca e o raceala usoara iti trece in 3-4 zile
-ps:mananca supe multe acestea ajuta.

Ai grija si iti doresc sa te insanatosesti cat mai repede! kiss

| killforfun19 a răspuns:

Pai este nurofen raceala si gripa care e foarte bun dar dac esti sportiv/a atunci sa nu ei ca e doping ei nurofen simplu!

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Un tratament dureaza 3 zile la o raceala.

| Nu a răspuns:

Cianura, 1 minut.