| raisssa a întrebat:

Fac din ce in ce mai greu fata stresuluisad, trec printr-o perioada foarte aiurea...imi poate recomanda cineva niste pastile anti-stres?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Ia cateva sedinte de acupunctura

| fabiola a răspuns:

Incearca ceaiul anti -stress de la plafar! Pune zeama de la o jumatate de limes si indulceste-l cu miere de tei.La magazinele naturiste gasesti acum polen de paducel. I-a o lingurita in fiecare zi!

| Dannyjj a răspuns:

Pastilele astea pot afecta psihicul nu ti le recomand sa le iei asa pentru ca te simti stresata. Mananca o ciocolata, un mar, banane(bananele mie mi se pare ca au efect anti stres) cauta ceva ce e natural asta merita, nu medicamentele anti-stres. Ca sa scapi de stres iti recomand sa incepi cu alimentatia, consuma fructe, lapte, apoi miscare 10-15 min pe zi e de ajuns(exercitii usoare), nu baga in seama tot, incearca sa te relaxezi nu trebuie sa rezolvi tu absolut tot, nu trebuie sa faci 5 lucruri de odata, nu lua totu in serios, cel mai bun medicament anti-stres este rasul, stai pe langa cei glumeti, citeste bancuri, glume etc.
Ai grija de sanatatea ta.

| simf a răspuns:

Somn, plimbare in aer liber si lecitina

| thealchemist a răspuns:

Pastilele nu sunt bune, sunt solutii artificiale. relaxeaza-te, invata ceva exercitii de relaxare si totul va trece.

| maraa_9303 a răspuns:

Asentratongue

| rain a răspuns:

Nu e absolut deloc o idee buna sa iei pastile. Cea mai buna cale e sa gasesti o metoda de a te relaxa - sunt sigur ca te poti gandi la cel putin una. happy

| chrystyna a răspuns:

Pastile, nu stiu.Si eu trec printr-o perioada mai grea, ca toata lumea in ultimul timp, insa nu am recurs la pastile.Prefer sa ma incurajez singura, sa gandesc pozitiv si sa ma implic, sa fac tot posibilul sa fie bine.Insa ai putea incerca niste ceaiuri de menta, tei.Sunt bune pentru calmare, linistire.In rest, pastile pentru stres nici nu cred ca exista de fapt, st doar pentru a te adormi, a te linisti pe mom. Ele nu iti rezolva problemele, asadar nici stresul.Numai tu poti face asta.Bafta!@

| Anecherry a răspuns:

Oof, toata lumea trece prin perioade grele si stresante. incearca sa iei o mica pauza daca poti; ia-ti o vacanta si viziteaza mai multe locuri; daca nu poti incearca niste exercitii de relaxare, iesi putin in natura, admira o floare pentru cateva minute,. sau pur si simplu fa lucruri care-ti plac. optimismul e iarasi o solutie foarte buna. lasa grijile deoparte, pentru ca ele sunt foarte daunatoare;
cu pastilele, nu stiu ce sa-ti spun e mai greu. cel mai indicat e sa ceri sfatul medicului de familie, si sa iei ceva natural, nu produs sintetic. mult noroc, si nu uita ca nu esti singura.:*

| raisssa explică:

Tu primul sau prima care mi-ai raspuns nu e amuzant deloc...si nu e vorba de perioada prin care trecem datorita idiotilor de la conducere, e vorba de programul meu, de atatea examene pe care le am de dat intr-un timp foarte scurt, de faptul ca viitorul mi se pare atat de incert si nici macar nu stiu unde voi fi sau ce voi face peste o luna, cand se va termina totul.nu am nici un plan, nimic...viata mea e un mare semn de intrebarebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu ei pastile ci sa te pui jos te incrutisezi si spui:ammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
CU PLACERE AM AVUT SI EU ACEIASI PROBLEMA DAR ASA AM REZOLVATO

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la farmacie si cere parerea farmacistei(cand am probleme, eu asa fac).
Eu zic sa alegi metodele naturale:un somn bun, un masaj si cateva ore petrecute in casa, ocupandu-te cu ceva ce-ti face placere.

| kidulinha a răspuns:

Nu te apuca sa iei aiurea pastile anti-stres. Pot chiar sa-ti faca rau. Mai bine incearca sa dormi mai mult, sa mananci mai mult... POti sa mergi si la doctor, nu e nici o rusine. La psihologul scolii. Sau chiar la un psiholog din cadrul unui spital. 2-3 sedinte si gata. Psihologii nu sunt pentru nebuni. Deci nu-ti face griji. Sau macar du-te la doctor sa-ti recomande niste pastile anti-stres, nu lua ce auzi... Succes:*