| Chevalie12 a întrebat:

Fac sala de 2 luni si acum vreau sa slabesc, sa pierd grasimea in excess, ma simt ciudat cu toata masa asta de muschi pe mine iar pe deasupra o tona de grasime.

In cele 2 luni am mancat asa:

Masa de Dimineata: de obicei cereale cu lapte sau deloc
Dupa masa: Mazare + Porumb + Carne De porc/pui
2 ore mai tarziu: Supliment proteic, 30g.
Inainte de sala: Fructe
Imediat dupa sala: Supliment proteic, 30g.
Seara: Peste la conserva + 2 felii de paine.

Acum ma aflu la 86-87 de kilograme, inaltimea 1, 84, sunt barbat, am 20-22% bodyfat, vreau sa ajung undeva pe la 13%-15%.

Ce trebuie sa mananc ca sa slabesc si sa nu mor de foame in acelasi timp zi de zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rebecca123 a răspuns:

In primul rand, mai intai slabesti si dupa te duci la sala pentru intarirea masei musculare si tonifierea corpului! Mananca sanatos dar si consistent in acelasi timp.Salate multe, ceai verde, cereale integrale si fara prajeli! In fiecare zi trebuie sa consumi minim 2 L de apa cu o lamaie stoarsa pentru hidratarea pielii si organismului.Mai ales ca acum vine vara deci trebuie sa consumam cat mai multe lichide.Fa jogging dimineata, exercitii acasa si dupa ce consideri ca ai slabit suficient, te duci la sala.

| Chevalie12 explică (pentru Rebecca123):

Nu am timp sa fac jogging dimineata, si nu pot sa alerg mai mult de 10 minute cu toata greutatea asta care o car dupa mine, pe banda pot alerga cu o inclinatie de 15 grade cu 4-5km/h timp de 30 de minute, dar nu pot alerga la 9 km/h pe teren plat.

M-am dus la sala prima data cu gand de a ma face strongman, sa pun greutate si muschi, dar mi-am dat seama ca as duce o viata foarte obositoare, cu cat pun mai multa grasime si masa musculara pe mine cu cat devine mai greu sa ma misc si ma simt foarte obosit, credeam ca va fi exact opusul happy.

1 răspuns: