| Izabelllla a întrebat:

Fac un tratament cu anticonceptionale ( pentru un chist ovarian ). Ce schimbari v-a suporta corpul meu? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil să nu apară nicio schimbare ori să ai retenție de apă în organism și atunci iei și în greutate.
Practică un sport de masă și mergi pe o alimentație săracă caloric dar care să asigure minimul de nutrienți pentru buna funcționare a organismului.
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există o "regulă generală" pentru acest aspect!
Depinde cum "reacţionează" organismul tău...

În principiu, "schimbările" sunt cele enumerate în Prospectul AC.

Toate cele bune.

| Kent_Veronika_1984 a răspuns:

Eu am avut un chist pe ovarul drept timp de 6 ani ...de 5 cm... dr. vroiau sa ma operez si eu nu am vrut. intr-o zi am donat sange si miraculos la 2 saptamani sa eliminat singur! Anticonceptionale nu am luat!