| gmxromania78 a întrebat:

Care anticonceptionale sunt mai bune dintre Melleva 35 si Diane 35 pentru chist ovarian?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai ginecologul poate spune de care ai tu nevoie!
Nu te dopa cu hormoni artificiale după ureche.
Pa, pa.

| Yugeen a răspuns:

Anticonceptionalele se prescriu (de catre medicul de familie) in functie de organism, asadar nu exista anti-concept. bun sau rau ci doar prost administrat (fie ca nu il folosesti cum trebuie, fie ca nu il folosesti pe cel care trebuie).

Sfatul meu este sa discuti cu medicul tau de familie.

O seara placuta! happy

| DORICE a răspuns:

Yo iau Yasmin. Din cate stiu eu astea care le-ai scris tu sunt foarte puternice! Daca iei doar cu scop contraceptiv n-are rost sa le iei pe cele mai puternice!