| sopranaCadaverica a întrebat:

Fata, 21 de ani, inaltime 1.70. Si totusi, am mainile si talpile foarte mici. Degete foarte scurte si subtiri, multi mi-au zis ca-s "de papusa". Iar la incaltaminte port 36-37. E normal? Alte tipe la inaltimea mea poarta si 40 la picior.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Intr-o mana mica: ocice "acadea" o sa ti se pare pe masura ta

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Din ce zici tu aici cred ca neproportionala e inaltimea, daca aveai 1.60 corespundeau extremitatile. Dar ce sa-i faci, asta e conformatia ta.

| Uvox a răspuns:

Ești tu asa cum esti si contează doar atat!
E normal.

| Olga12 a răspuns:

E normal. Așa ești tu. Mama mea are 52 de ani și are mărimea 38 la încălțăminte.

| corneljipa a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa va faceti probleme, ci dimpotriva! Piciorul de marime mica la femei, era-n trecut, o calitate, nu stiu daca si acum...