| 1234exads a întrebat:

Urmeaza sa ma duc la urolog, intrebarile mele ar fi urmatoarele, cum decurge o sedinta cu acesta(sunt destul de timid, vreau doar sa stiu la ce sa ma astept ), si cam cati bani ar costa aproximativ(vreau sa mi formez o idee).

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

[ EDIT ] Ca si pret nu cred ca este mai mult de 250-300 de lei consultul, depinde foarte mult de cabinet si de zona

Cum au zis si ilustrii mei colegi de forum (pe unii vreau sa ii vad banati definitiv, ma refer la o persoana anume aiciwinking ) poate sa fie gratuit daca vii cu trimitere de la medicul de familie.

Cu timiditatea insa mi-as face usoare grijiwinking nu este genul de disciplina medicala la care trebuie sa fii pudic cand mergi, ca o analogie este asemanator cu cazul fetelor cand merg la ginecolog

Eu zic sa scapi de timiditate cand e vorba de sanatate! Multi am trecut prin ce vei trece tu pentru prima data!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de clinica sau cabinetul din orasul tau, unde mergi, fiindca fiecare medic are pretul lui, un profesor doctor poate sa aiba consultatia 500 lei, un medic specialist are cam 300 lei, daca esti minor si ai trimitere de la medicul defamilie este gratis samd.

La prima consultatie este recomandat sa faci dus cu apa calda si sapun inainte sa mergi la medic iar hainele si chiloteii sa fie curati, fiindca avei fi dezbracat la poponetul gol, ca sa te consulte.

| Standt a răspuns:

Daca ai trimitere de la medicul de familie, consultatia este gratuita. Daca mergi la privat, depinde de cabinet. Diferentele sunt mari, nu se poate aproxima o cifra.
Consultatia (nu sedinta) poate consta in palpari, ecografie, etc. Depinde ce crede medicul ca este nevoie.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Poate iti zice sa te dezbraci complet iar chilotii sa-i pui langa ai lui.

| Silviullet a răspuns:

Salut. Am fost, ceva gen 200 lei. Iar sedinta e foarte simpla, nu trebuie sa ai emotii. Poti vorbi cu el ca e prima data si o sa te calmeze el.

| newCont a răspuns:

In principiu ti se face un ecograf. Te intinzi pe un pat, iti dezvelesti abdomenul si cam asta e. Consultatia (daca nu gasesti un medic in contract cu CASA) costa in jur de 200 de lei. Tratamentul prescris poate costa insa mult.